Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Żelowe wkładki do butów – redukują ból i korygują wady stóp

Nowoczesne wkładki do butów dla dzieci powstające z elastycznego żelu polimerowego to wsparcie dla przemęczonych lub schorowanych stóp. Czym wyróżniają się wkładki żelowe? Kiedy warto je zastosować?

Zalety wkładek żelowych do butów

Wkładki do obuwia produkuje się z różnych materiałów – kiedyś najczęściej była to skóra i filc, obecnie bardzo popularne są wkładki żelowe do butów oferowane w wielu wariantach. Do produkcji tego typu wkładek stosuje się miękki, elastyczny żel polimerowy, który może być dowolnie formowany. W zależności od modelu wkładek może być też łączony z innymi materiałami, na przykład z piankami, a z wierzchu mogą być one także kryte tkaninową wyściółką dla dodatkowego komfortu.

Żelowe wkładki do obuwia nie tylko pomagają w redukcji różnych dolegliwości, ale mają także wiele innych zalet: wykazują właściwości antybakteryjne, są łatwe do utrzymania w czystości, doskonale amortyzują – absorbują nadmiar wstrząsów, a także są dobrze tolerowane przez skórę i zapobiegają obtarciom.

Warto także wskazać, że wkładki żelowe można łatwo dopasować do obuwia. Ze względu na zastosowanie miękkiego tworzywa żelowego doskonale wyścielają wnętrze butów zamkniętych, a ze względu na stabilne przyleganie do nawierzchni mogą być także używane w obuwiu otwartym, na przykład w letnich sandałach.

Żelowe wkładki – kiedy warto je wybrać?

Wkładki do butów wykonane z żelowego materiału mają bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie nadają się do noszenia w butach na obcasie, by zredukować nacisk na przednią część stopy, ale również w sprzedaży dostępne są wkładki żelowe ortopedyczne, które dedykowane są dla osób doświadczających różnych dolegliwości stóp.

Wskazania do stosowania wkładek żelowych:
– bóle stóp
– koślawość
– płaskostopie poprzeczne
– płaskostopie podłużne
– przeciążenia śródstopia

W sprzedaży można znaleźć także specjalne wkładki żelowe do butów przeznaczone dla cukrzyków, u których istnieje większe ryzyko pojawienia się dolegliwości stóp jak odciski i rany. Wkładki dla diabetyków są miękkie, wygodne, nie obcierają, a także można łatwo je myć i dezynfekować, by zredukować ryzyko infekcji.

Wkładki żelowe do obuwia: dla dzieci i dla dorosłych

Żelowe wkładki do butów oferowane są w różnych wariantach do wyboru, co powoduje, że mogą one pomóc każdemu, kto doświadcza problemów ze stopami, ale również poszukuje po prostu wygodnych wkładek do butów, które zapewnią codzienny komfort w pracy, podczas załatwiania spraw czy też w trakcie górskich wycieczek.

Wkładki żelowe to najpopularniejsze wkładki ortopedyczne dla dzieci oraz dla dorosłych, które dzięki różnym rodzajom i rozmiarom mogą być indywidualnie dopasowane do konkretnych dolegliwości i budowy stopy.

Nowoczesne wkładki żelowe do obuwia przeznaczone do korekcji i profilaktyki można zakupić w sklepach medycznych działających stacjonarnie i w internecie.

Leave a Comment