Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wyroby medyczne online. Co warto kupić w internecie?

Za pomocą wyrobów medycznych można zadbać o swoje zdrowie i komfort oraz pomóc podopiecznemu, który nie potrafi zrobić tego samodzielnie. Obecnie coraz więcej osób kupuje wyroby medyczne w internecie. Co warto zamówić online? Jakie wyroby lepiej kupić osobiście w sklepie stacjonarnym?

Wyroby medyczne w sklepach internetowych

Sklepy medyczne online mogą zaproponować swoim klientom szeroką gamę produktów do wyboru, które można otrzymać bezpośrednio pod swój adres. Te podlegające refundacji również można zakupić z dofinansowaniem – wystarczy przepisać dane z otrzymanego od lekarza zlecenia, aby zmniejszyć koszt zakupu.

Pieluchomajtki i inne wyroby chłonne

Pieluchomajtki, majtki chłonne, wkłady, podkłady i inne wyroby chłonne warto kupować w internecie. W sklepach internetowych na kupujących czeka szeroka gama artykułów w różnych wariantach. Dostępna w sklepach medycznych w sieci refundacja pieluchomajtek dla dzieci i dorosłych znacznie ułatwia zakup potrzebnych wyrobów chłonnych.

Produkty dla diabetyków

Glukometry, transmitery, systemy CGM i FGM, igły, zestawy infuzyjne, pojemniki na insulinę – takie artykuły medyczne dla diabetyka można zakupić również w internecie. Są one dostępne także w ramach zlecenia NFZ z dofinansowaniem – bez potrzeby wychodzenia z domu.

Sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny

Materace przeciwodleżynowe, poduszki ortopedyczne, piłki rehabilitacyjne, artykuły dla osób niepełnosprawnych wspierające mobilność, ortezy i inne artykuły również można kupić online – są one dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, a na część z nich można otrzymać refundację NFZ.

Cewniki i artykuły dla stomików

Produkty do cewnikowania wraz z workami, a także artykuły dla osób ze stomią można także zakupić w sklepach internetowych – to sprawdzony sposób, aby oszczędzić swój czas i otrzymać wyposażenie wprost do domu.

Jakie wyroby medyczne lepiej kupić osobiście?

Warto jednak wskazać, że niektóre wyroby medyczne warto kupować osobiście, ponieważ można wtedy indywidualnie dopasować je do swoich potrzeb, a także otrzymać fachową pomoc przy ich doborze.

Wśród artykułów, które warto zakupić osobiście, znajdują się między innymi:
– obuwie profilaktyczne i ortopedyczne, wkładki ortopedyczne do butów – najlepiej przymierzyć je przed zakupem, aby były w pełni komfortowe
– protezy kończyn górnych i dolnych – wymagają indywidualnego dopasowania prowadzonego przez zakład protezowania
– przeznaczone dla kobiet protezy piersiowe po mastektomii – warto dobrać je osobiście, ale wtedy, gdy będzie kupowało się kolejne, można już zamawiać je w internecie
– bielizna dla Amazonek – biustonosze pooperacyjne oraz przeznaczone do codziennego użytku biustonosze z kieszonkami i bez również warto przymierzyć przed kupnem
– peruki po chemioterapii – refundowane peruki dla Amazonek oraz innych osób po chemioterapii najlepiej kupować po wypróbowaniu różnych wzorów

Leave a Comment