Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sklepy medyczne: szeroki wybór produktów dla pacjentów

Niepełnosprawność, kontuzja, wady kręgosłupa i stóp, cukrzyca, nietrzymanie moczu, mastektomia to tylko wybrane dolegliwości, które wymagają stosowania odpowiednich wyrobów medycznych, by zadbać o zdrowie i codzienny komfort. Można zakupić je w specjalistycznym sklepie medycznym – teraz także online!

Asortyment sklepów medycznych

Sklepy medyczne oferują swoim klientom szeroką gamę wyrobów medycznych, które stosowane są w profilaktyce i terapii różnych przypadłości zdrowotnych.

W sklepach medycznych można zakupić:
– wyroby dla osób niepełnosprawnych likwidujące bariery architektoniczne – podnośniki ścienne, jezdne, sufitowe, schodołazy, platformy
– wózki inwalidzkie – z napędem elektrycznym, ręczne, skutery dla niepełnosprawnych
– wyposażenie domu dla osób niepełnosprawnych, seniorów, obłożnie chorych – do sypialni, łazienki, na klatkę schodową
– obuwie profilaktyczne i ortopedyczne, także buty ortomedyczne na zamówienie przygotowywane po pobraniu szczegółowych pomiarów z kończyn dolnych
– protezy kończyn dolnych i górnych – protezy tymczasowe, stałe
– ortezy – protezy ortopedyczne, które stosowane są w stabilizacji kończyn i innych odcinków ciała
– wyroby stomijne – worki stomijne i urostomijne, kołnierze, pasy, pierścienie, płytki
– wyroby dla osób z nietrzymaniem moczu i stolca – pieluchomajtki, majtki i wkłady anatomiczne, podkłady
– wyroby dla diabetyków – systemy monitorowania glikemii CGM i FGM, glukometry i paski testowe, pompy insulinowe, peny, freestyle libre i inne
– wyroby dla Amazonek – protezy piersi, biustonosze po mastektomii, stroje kąpielowe dla Amazonek
– opatrunki, plastry, bandaże, peruki medyczne.

Refundacja zaopatrzenia w sklepach medycznych

Zakup wyrobów medycznych potrzebnych pacjentom każdego dnia mogą być dla nich oraz dla ich opiekunów dużym obciążeniem finansowym. Dofinansowanie pozwala na otrzymanie ich w niższych cenach lub ze 100% refundacją.

Wyroby oferowane przez sklepy medyczne podlegają refundacji z NFZ – Narodowego Funduszu Zdrowia, PFRON – Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz innych programów.

Aktualnie zakupienie wyrobów medycznych z refundacją jest o wiele łatwiejsze – od 1 stycznia 2020 roku pacjenci nie muszą już samodzielnie potwierdzać uprawnień do wyrobu medycznego osobiście w placówce NFZ. Potwierdzenie przez system elektroniczny wykonuje lekarz lub inna osoba uprawniona. Pacjent może wtedy od razu udać się do sklepu z otrzymanym zleceniem.

Sklepy medyczne dostępne także w internecie

Aby zakupić wyroby oferowane przez sklep medyczny, nie trzeba udawać się do niego osobiście. Dzisiaj wiele sklepów dostępnych jest również w internecie – także z możliwością realizacji zleceń NFZ z dofinansowaniem bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wtedy wypełnić specjalny formularz zamówienia w sklepie, a refundowane produkty zostaną dostarczone pod wskazany adres bez opłaty za dostawę.

Oczywiście, w przypadku niektórych produktów, na przykład jak protezy kończyn czy buty ortomedyczne na zamówienie, nadal należy udać się do sklepu osobiście, lecz opcja zamówienia wyrobów medycznych online to znaczne ułatwienie dla klientów zaopatrujących się w sklepach medycznych.

Leave a Comment