Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pampersy a pieluchomajtki dla dorosłych. Czym się różnią? Co wybrać?

Problem nietrzymania moczu dotyka wielu osób. Wsparcie zapewniają wtedy odpowiednio dobrane wyroby chłonne. Kategoria ta włącza wiele produktów, w tym pampersy i pieluchomajtki dla dorosłych. Które z nich warto kupić?

Pampersy a pieluchomajtki – podobieństwa i różnice

Zarówno pampersy, jak i pieluchomajtki dla osób dorosłych z problemem nietrzymania moczu mogą poprawić codzienny komfort. Jednak różnice w konstrukcji tych dwóch produktów powodują, że mają one nieco inne zastosowanie.

Pampersy dla dorosłych
Pod tym potocznym określeniem znajduje się rodzaj wyrobów chłonnych, które wyróżniają się wysokim stopniem chłonności i zapięciami na rzepy. Sprawdzają się zarówno w przypadku nietrzymania moczu, jak i kału. Ze względu na swoją budowę polecane są osobom, które są obłożnie chore lub mają niski stopień aktywności.

Pieluchomajtki dla dorosłych
Z kolei pieluchomajtki, inaczej majtki chłonne dla dorosłych to rodzaj wyrobu, który swoją budową przypomina majtki. Mają elastyczny pas i cieńszy wkład chłonny, który pochłania mocz. Sprawdzają się u osób, które prowadzą aktywny tryb życia, dlatego ważne jest dla nich uzyskanie większego poziomu swobody i dyskrecji.

Pampersy czy pieluchomajtki dla dorosłych – co kupić?

Właściwie dobrane wyroby chłonne umożliwiają uzyskanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu u osób z nietrzymaniem moczu i kału. Pomagają również ich opiekunom.

Zatem, co lepsze pampersy czy pieluchomajtki dla dorosłych? Wszystko zależy od potrzeb i stanu osoby, która ma nosić wyroby chłonne. Gdy mają być przeznaczone dla osoby aktywnej, warto zdecydować się na majtki chłonne – pieluchomajtki. Z kolei pampersy sprawdzają się u osób obłożnie chorych.

Wyroby chłonne, także dostępne z refundacją przez NFZ, można zakupić w sklepach medycznych, w tym w sklepach internetowych.

Źródło: https://ortomedico.pl/pieluchomajtki-dla-doroslych/

Leave a Comment