Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jaki program magazynowy wybrać do sklepu medycznego?

Sklepy medyczne oferują szeroką gamę produktów. W ich uporządkowaniu pomoże odpowiedni program magazynowy. Na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Jak zarządzać magazynem wyrobów medycznych?

Wyroby medyczne to produkty stosowane w celach diagnostycznych lub terapeutycznych w placówkach medycznych, ale również w domach opieki oraz prywatnie przez pacjentów. To sprzęty, narzędzia, akcesoria, materiały chemiczne, na przykład odczynniki, wózki inwalidzkie, wyroby ortopedyczne, opatrunki, strzykawki, cewniki.

Sklepy oferujące wyroby medyczne bardzo często posiadają rozbudowane magazyny, aby dostarczać potrzebne klientom produkty od ręki. Co za tym idzie, duże znaczenie ma wtedy sprawna gospodarka magazynowa.

Efektywne zarządzanie magazynem sklepu medycznego powinno bazować na nowoczesnych rozwiązaniach. Optymalnym wyborem jest program magazynowy do sklepu medycznego, który udostępnia szeroką gamę funkcji umożliwiających stworzenie pełnej ewidencji stanów magazynowych.

Czym powinno wyróżniać się oprogramowanie magazynowe do sklepów medycznych?

Program wspierający zarządzanie magazynem powinien oferować szeroką paletę narzędzi, które umożliwiają efektywne prowadzenie gospodarki magazynowej. Obecnie najlepszym wyborem jest program automatyzujący pracę – współpracujący z urządzeniami mobilnymi jak kolektory, czytniki danych i drukarki etykiet, by łatwiej wprowadzać do magazynu nowe towary i je kategoryzować.

Jednocześnie dobry program magazynowy do sklepu medycznego powinien cechować się prostą obsługą, aby rozpoczęcie z nim pracy nie wymagało czasochłonnego przeszkolenia. Intuicyjny interfejs natychmiast umożliwia dostęp do niezbędnych funkcjonalności.

Ponadto powinien on wspierać indywidualne potrzeby użytkowników przez dostęp do rozbudowanych funkcji oraz dodatkowych modułów integracji, na przykład ze sklepami internetowymi, hurtowniami.

LoMag – program magazynowy do sklepu medycznego

Polskie oprogramowanie LoMag to wszechstronne narzędzie dedykowane dla małych i średnich magazynów, między innymi dla firm handlowych jak sklepy oferujące wyroby medyczne. To cieszący się dużym zainteresowaniem program, który ma już ponad 10 tysięcy zadowolonych użytkowników.

LoMag wspomaga łatwe zarządzanie magazynem i oferuje nowoczesne funkcje, także w ramach pracy wirtualnej. Dysponuje też modułem Wypożyczalnia, który pomaga w świadczeniu usług wynajmu, na przykład sprzętu rehabilitacyjnego.

Darmowe demo programu LoMag pozwala na zapoznanie się z wszystkimi jego funkcjami – plik instalacyjny można pobrać ze strony producenta.

Leave a Comment