Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bezbolesne znieczulenie komputerowe – czy warto z niego skorzystać?

W wielu prywatnych gabinetach stomatologicznych pacjenci mogą samodzielnie wybrać rodzaj znieczulenia. Co warto wiedzieć o znieczuleniu komputerowym?

Jak działa znieczulenie komputerowe?

Dobór odpowiedniego znieczulenia ma kluczowe znaczenie dla komfortu zabiegów stomatologicznych. Na czym polega znieczulenie komputerowe?

Znieczulenie komputerowe w stomatologii polega na zastosowaniu urządzenia wyposażonego w komputer, które odpowiednio podaje substancję znieczulającą do tkanek, by zredukować ból. Zamiast strzykawki stosowane są specjalne aplikatory wyglądające jak długopis z cienką i krótką igłą.

Komputerowe znieczulenie u stomatologa ma szerokie zastosowanie i może być wykorzystane między innymi podczas leczenia zębów, ekstrakcji, implantacji.

Znieczulenie komputerowe u dentysty – dlaczego warto?

W porównaniu do znieczulenia standardowego to komputerowe jest mniej bolesne, ponieważ znieczulenie tkanek następuje już w momencie wbicia igły. Następnie dyskomfort redukuje kontrolowane podawanie substancji znieczulającej, co eliminuje uczucie rozpierania oraz obrzęk.

Dla pacjenta bezbolesne znieczulenie komputerowe to:
– Mniejsze dolegliwości bólowe podczas podawania środka znieczulającego,
– Brak nieprzyjemnego obrzęku tkanek,
– Bezproblemowe mówienie, uśmiechanie się, jedzenie po zabiegu,
– Redukcja poziomu stresu podczas pobytu u stomatologa.

Te zalety powodują, że znieczulenie komputerowe jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które odczuwają ból i dyskomfort podczas standardowych znieczuleń. Są one także polecane dla dzieci, u których widok strzykawki z igłą może wywołać płacz.

Cena znieczulenia komputerowego

Za bezbolesne znieczulenie komputerowe w gabinecie stomatologicznym najczęściej należy dopłacić.

Cena znieczulenia komputerowego wynosi zwykle od 40 do 60 złotych. Cenniki można znaleźć na witrynach gabinetów.

Artykuł napisany został we współpracy z firmą Medent, która oferuje usługi znieczulenia komputerowego dostępne pod linkiem dentystagliwice.pl

Leave a Comment